wtorek, 12 maja 2020

Agat marokański

Taki kiedyś kamień wpadł mi w oko podczas wizyty na giełdzie minerałów. Chodziłam koło niego kilka razy i nie mogłam się zdecydować, bo nie pasował mi kształt. Jakoś tak prostokąt to nie coś na co mogłabym mieć pomysł od razu. Ale jego kolory, wzór i jakaś magia emanująca z niego nie pozwoliły mi go zostawić.
Kupiłam, przyniosłam, nacieszyłam się i.... kamyk do pudełka. Niech dojrzewa. 


Leżał dobre dwa lata zanim wzięłam go na warsztat - koraliki, sznurki, kulki korala, kamienia księżycowego, szklana perełka i duuużo cierpliwości dały w efekcie to co widać.  Moje prace sutaszowe pojawiają się tu w niezbyt chronologicznej kolejności, bo ten wisiorek jest moją drugą pracą. Wprawne sutaszystki z pewnością zauważą niedoróbki, ale co tam - starałam się i nie poddam się.Żegnam się dzisiaj pod tym zdjęciem. Jak widać wisiorek to wisior konkretnych rozmiarów. 

Mam nadzieję, że u Was wszystko w porządku, nie chorujecie, nie wpadacie w depresję, tworzycie piękne rzeczy. 

Życzę Wam, abyście jak najszybciej mogły wyjść na spacer bez maski, aby móc nacieszyć się słońcem, zielenią, kwiatami, zapachami wiosny, bo szybko przeminą. 😊


9 komentarzy:

 1. Przepięknie wszystko dobrane! wspaniały!

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekał, czekał, ale się doczekał. :) Warto było, bo efekt jest fantastyczny. A kamień sam w sobie ogromnie intrygujący.

  OdpowiedzUsuń
 3. To piękny kamień, nie dziwię się że skradł Twoje serce. Przepięknie i gustownie go oprawiłaś.
  Cieplutko pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękny kamień, który doczekał się jeszcze wspanialszej oprawy, wygląda bajecznie! Pozdrawiam serdecznie, będę zaglądać tu do Ciebie częściej. Zapraszam również do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czasami kamień musi swoje poleżeć i nabrać mocy urzędowej - by potem przeistoczyć się w prawdziwe cudo! Piękny, bardzo elegancki wisior :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękny kamien, bardzo nietypowy

  OdpowiedzUsuń
 7. Wspaniały! Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo mi się podoba, takiego wisiora jeszcze nie widziałam :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...